Symulacje

Odkryj platformę do tworzenia stron Portfolio.
Dzięki ISFactory możesz stworzyć swoje własne portfolio specjalisty,
w którym udostepnisz stworzone przez siebię projekty.

Bootstrap Themes

Autodesk Fusion360

Autodesk Fusion 360 to kompletne, choć nieskomplikowane rozwiązanie do projektowania produktów. Poza modelowaniem można przeprowadzić symulowany test wytrzymałości i przygotować części do produkcji. Fusion 360 pozwala też na pracę zespołową i udostępnianie plików w chmurze.

Fusion 360 dostarcza kompletną kolekcję narzędzi do modelowania, w tym do rzeźbienia, tworzenia modeli parametrycznych, pracy z voxelami i z siatką brył. Części i dodatkowe materiały można przechowywać w bibliotece.

Fusion 360 może przeanalizować działanie sił, drgań i temperatury na projektowane elementy. Bardziej skomplikowane projekty, składające się z wielu części, można łączyć z pomocą różnych łączników sztywnych, obrotowych i ruchomych w wybranych płaszczyznach z ograniczeniami zakresu. Można też zaplanować ruch kolejnych elementów i obejrzeć zachowanie projektu na symulacjach. Na koniec można wyrenderować model lub animację prezentującą jego działanie.

Przygotowanie do produkcji obejmuje symulację i programowanie dla wycinarek CNC, projektowanie ścieżek CAM z podglądem procesu produkcji oraz generowanie plików do wydruku 3D. Oczywiście można też przygotować rysunki techniczne.

Przeglądarka projektów pozwala otwierać kilkadziesiąt formatów plików używanych w branży projektowej.

Bootstrap Themes

Blender

Blender jest bezpłatnym narzędziem do tworzenia grafiki trójwymiarowej, zarówno statycznej, jak i animacji. Jest narzędziem niezwykłym, z jednej strony minimalne rozmiary i dostępność za darmo, a z drugiej autentyczna konkurencyjność do takich pakietów jak 3DS MAX.

Blender oferuje naprawdę potężne możliwości, które nie sposób tutaj opisać. Pierwszy kontakt z programem może wywołać jednak lekki szok gdyż interfejs użytkownika jest wysoce niestandardowy. Warto jednak nie załamywać rąk, praca równolegle z myszą i klawiaturą jest naprawdę efektywna po osiągnięciu wprawy.

Zaletą pakietu jest jego uniwersalność. Blender wyposażony został w narzędzia do modelowania 3d, renderingu oraz animacji. Program umożliwia tworzenie gier oraz aplikacji 3D. Dzięki dużej popularności w naszym kraju, można znaleźć sporo materiałów na jego temat dostępnych w języku polskim.

Bootstrap Themes

PC CAM

PcCamPlus- jest to narzędzie CAD/CAM służące do wykonywania prostych rysunków płaskich oraz programowania maszyny CNC, a dokładniej ploteru frezującego firmy KIMLA. Program obsługuje pliki rysunku płaskiego takie jak DXF oraz DWG.

Dzięki temu oprogramowaniu w łatwy i szybki sposób możemy nałożyć drobne poprawki do otrzymanego zlecenia.

PcCamPlus to narzędzie głównie służące do programowania CAM w którym generuje się ścieżki narzędzia obróbczego, po wygenerowaniu ścieżek można również wykonać prostą symulację cięcia.

Jest ono łatwe i przejrzyste w obsłudze, oprogramowanie dodatkowo posiada moduł do obliczenia średnich kosztów eksploatacji maszyny i cięcia zaimportowanego programu cięcia.

Jest ono łatwe i przejrzyste w obsłudze, oprogramowanie dodatkowo posiada moduł do obliczenia średnich kosztów eksploatacji maszyny i cięcia zaimportowanego programu cięcia.

Bootstrap Themes

GrabCad

Drukuj bezpośrednio z CAD
Nie trać czasu na konwertowanie i naprawianie plików STL, GrabCAD Print pozwala zaoszczędzić czas, bezpośrednio drukując pliki CAD.
Zacznij szybko
Oprzyj się na inteligentnych ustawieniach domyślnych, podpowiedziach i powiadomieniach, które poprowadzą Cię przez bezproblemowy proces drukowania.
Zrób więcej dzięki oprogramowaniu do cięcia na plasterki do drukowania 3D
Zaawansowana technologia krajalnicy 3D pozwala uzyskać więcej szczegółów na temat tego, co ma robić drukarka, w tym dopasowywania kolorów Pantone, ulepszeń szczegółów i priorytetów części.
Zobacz, co robisz
Pracuj ze szczegółowymi widokami podglądu modelu, zasobnika i plasterka, aby wprowadzić niezbędne poprawki przed rozpoczęciem drukowania.
Kontroluj zaawansowane właściwości FDM
Używaj narzędzi ukierunkowanych na geometrię, aby tworzyć specjalnie skonstruowane części, które minimalizują masę i materiał bez utraty wytrzymałości.